Pravni vidiki mednarodnih gospodarskih pogodb

Dodajte v koledar

ZDS, Predavalnica - visoko pritličje, Dimičeva 9, 1000 Ljubljana

Kotizacija

Člani ZDS

120,00 €

Nečlani ZDS

180,00 €

DDV NI VKLJUČEN!

Vključuje udeležbo na izobraževanju, gradivo in pogostitev. Pri plačilu kotizacije upoštevajte popuste: dva ali več udeležencev - 10 % popust za vsakega udeleženca. Prosimo, da kotizacijo poravnate pred pričetkom na transakcijski račun št. SI56 0201 1001 5672 692, sklic 00 08122017_davčna številka. Ob registraciji priložite dokazilo o plačilu.

Prijava na dogodek

PRIJAVA NI MOŽNA!

Dodatne informacije:

Frida Bertoncel,

Tel.št. : 01/563 48 87

E-naslov:  frida.bertoncel@zds.si

Dodatne informacije

Telefon: 01 563 48 87 (Frida Bertoncel)
E-naslov:
frida.bertoncel@zds.si

Parkirišča - navodila za parkiranje.

Po zaključku izobraževanja udeleženci pridobijo potrdilo o udeležbi.

Pred izvedbo izobraževanja bo prijavljenim na izobraževanje na elektronski naslov poslan opomnik o izobraževanju.

Priporoči izobraževanje

Izobraževanje lahko priporočite svojim znancem, tako, da v polje vpišete elektronski naslov.

pošlji povezavo

NAMEN IZOBRAŽEVANJA

Čezmejno poslovanje in v tem okviru sklepanje pogodb z mednarodnim elementom je postalo vsakodnevna poslovna praksa. Gospodarski subjekti se pri svojem poslovanju ne ozirajo na to, kje ima njihov poslovni partner svoj sedež ali, če je pogodbo potrebno izpolniti v drugi državi. Pogodbe se sklepajo in izpolnjujejo vsakodnevno in večina pogodbenih razmerij se uspešno zaključi.

Žal pa skoraj ni bolj zapletenega pravnega vprašanja od razreševanja sporov iz gospodarskih pogodb, ki sta jih sklenili podjetji iz različnih držav, pri čemer je pogodba, ki je predmet spora, nejasna, skopa v vsebini ali celo samo ustna.

Kolizijska pravila, ki rešujejo zagate, katero sodišče je pristojno za reševanje v sporu med sopogodbeniki iz različnih držav in po katerem pravu naj se sporna pogodba presoja, so zapletena in sopogodbenikom celo v času sklepanja pogodbe (še) nepoznana. Praksa sodišč kaže, da večina sopogodbenikov šele na sodišču izve oziroma se seznani, kje in po katerem pravu se bo presojala njihova pogodba. To pa s seboj prinaša veliko slabe volje, nezaupanja, negotovosti ter visoke stroške.

Na seminarju se boste okvirno seznanili s kolizijskimi pravili, pozornost pa bo usmerjena v seznanitev udeležencev s tistimi določili, ki jih je priporočljivo vključiti v vsako gospodarsko pogodbo, da bodo kot sopogodbeniki že ob sklenitvi pogodbe lahko upravičeno pričakovali, da se bo za njihovo pogodbo uporabilo dogovorjeno pravo pred dogovorjenim sodiščem ali arbitražo.

Namen seminarja je udeležencem predstaviti priporočila in podati praktične nasvete, kakšna vsebina pogodbe je najučinkovitejša, da bodo kot sopogodbeniki pravilno razumeli svoje pogodbene pravice in obveznosti ter predvideli posledice zaradi morebitne kršitve teh pravic in obveznosti, ter da se v primeru spora iz pogodbe ne bodo najprej ukvarjali z vprašanjem, katero pravo in katero sodišče zanje velja.

KOMU JE SEMINAR NAMENJEN

Seminar je namenjen vsem, ki so vključeni v proces pogajanj za sklenitev in sklepanja čezmejnih (torej mednarodnih) gospodarskih pogodb.

NE SPREGLEJTE:

  • Udeleženci so vabljeni, da posredujejo svoja vprašanja in dileme še pred izvedbo seminarja na naslov info@zds.si, da bo predavateljica lahko na seminarju nanje odgovorila.
  • Pri plačilu kotizacije upoštevajte popuste: dva ali več udeležencev - 10 % popust za vsakega udeleženca!
  • Ali vam razpisan termin ne ustreza? Pišite nam na e naslov info@zds.si, obvestili vas bom o novem terminu.

PROGRAM

9:00 -12:15

  • Predstavitev problematike mednarodnega zasebnega prava.
  • Kratek pregled kolizijskih pravil (Zakon o mednarodnem zasebnem pravu in postopku, Uredba Rim 1, Dunajska konvencija, načela Unidroit, Bruselj 1 – prenovljena).
  • Primerjalni pregled ureditve posameznih pravnih vprašanj in institutov po Obligacijskem zakoniku, Dunajski konvenciji in Načelih Unidroit s praktičnimi nasveti, kako se izogniti nejasnostim in določiti najučinkovitejšo vsebino pogodbe.
  • Seznam priporočljivih klavzul (določil) v mednarodnih gospodarskih pogodbah s komentarjem in praktičnimi nasveti glede vsebine teh klavzul (določil).

Odmor s pogostitvijo je predviden med 10:30 do 10:45 uro.

Predavatelji

Alja

Alja Fakin

Pravna svetovalka

Odvetnica Alja Fakin ima 15-letne praktične izkušnje pri pogajanjih in sklepanju mednarodnih in domačih gospodarskih pogodb. Razume, da mora biti pogodba pravno varna in dobičkonosna. Zaveda se, da včasih v vsakdanjem poslovanju podjetja niso v položaju, da bi lahko sklenila pogodbo v klasičnem pomenu, zato zna svetovati, kako se pravno zaščititi tudi v takšnih situacijah.

Informativni obračun plač

Za vas smo pripravili priročne obrazce za obračun plače, obveznosti po podjemni pogodbi ali pogodbi o avtorskem delu, obračun prispevkov za socialno varnost za zasebnike in lastnike zasebnih podjetij, ki nimajo plače/družbenike, ter obračun dohodka po pogodbi o opravljanju začasnega ali občasnega dela, sklenjeni z upokojencem.

Preverite obračun

Bodite na tekočem

Želite prejemati e-obvestila o izobraževanjih, ki jih organizira ZDS, in drugih pomembnih novostih?

Prijavite se na e-novice