POREKLO BLAGA - spremembe, posebnosti, novosti

Dodajte v koledar

 ZDS, Predavalnica – visoko pritličje, Dimičeva 9, 1000 Ljubljana

Kotizacija

Člani ZDS

120,00 €

Nečlani ZDS

160,00 €

DDV NI VKLJUČEN!

Vključuje udeležbo na izobraževanju, gradivo in pogostitev. Pri plačilu kotizacije upoštevajte popuste: dva ali več udeležencev - 10 % popust za vsakega udeleženca. Dodaten 10 % popust udeležencem preteklih izobraževanj na temo porekla blaga pri ZDS. Ob prijavi obvezno vpišite datum udeležbe.Popusti se seštevajo! Prosimo, da kotizacijo poravnate pred pričetkom na transakcijski račun št. SI56 0201 1001 5672 692, sklic 00 10042018_davčna številka. Ob registraciji priložite dokazilo o plačilu.

Prijava na dogodek

IZOBRAŽEVANJA - Prijava na izobraževanja

Prijave sprejemamo do zapolnitve mest oziroma na zadnji delovni dan pred izvedbo izobraževanja, do 10:00 ure. Za morebitna vprašanja smo na voljo na 01/563 48 87.

Pisne odjave (info@zds.si) upoštevamo do 2 delovnih dni pred začetkom izobraževanja, sicer zaračunavamo kotizacijo v celoti. 

Ali vam razpisan termin ne ustreza? Ali ste zamudili s prijavo na izobraževanje?  Pišite nam na e naslov  info@zds.si, obvestili vas bom o novem terminu.

Dodatne informacije

Telefon: 01 563 48 87 (Frida Bertoncel)
E-naslov: frida.bertoncel@zds.si

Udeleženci izobraževanja imajo zagotovljeno brezplačno parkiranje do zasedbe mest na zunanjem parkirišču, za zapornico. Navodila za parkiranje.

Po zaključku izobraževanja udeleženci pridobijo potrdilo o udeležbi.

Pred izvedbo izobraževanja bo prijavljenim na izobraževanje na elektronski naslov poslan opomnik o izobraževanju.

Priporoči izobraževanje

Izobraževanje lahko priporočite svojim znancem, tako, da v polje vpišete elektronski naslov.

pošlji povezavo

Namen seminarja:

Sporazum med EU in Kanado se je začel začasno uporabljati 21. 9. 2017. Na seminarju bomo predstavili vse posebnosti Protokola o pravilih o poreklu in postopkih za pridobivanje porekla, ki je sestavni del Celovitega gospodarskega in trgovinskega sporazuma (CETA) med EU in Kanado. Predstavili bomo tudi smernice v zvezi z izvajanjem sporazuma CETA ter bodoče spremembe Izvedbene uredbe Komisije (EU) 2015/2447, ki naj bi bile objavljene v začetku leta 2018, in se nanašajo na poreklo blaga.

V uradnem listu EU L 149 je bila objavljena Izvedbena uredba Komisije (EU) 2017/989 o popravku in spremembi Izvedbene uredbe Komisije (EU) 2015/2447. Popravki in spremembe iz navedene uredbe, ki velja od 14. 6. 2017 dalje, se nanašajo med drugim tudi na področje porekla blaga, kar sestavlja del programa seminarja. V okviru teh sprememb se bomo med drugim osredotočili tudi na spremembe v zvezi s sestavljanjem dolgoročnih izjav dobavitelja in na sestavljanje izjav dobavitelja v praksi – predvsem na sestavljanje izjav dobavitelja v primerih tristranskih poslov.

V okviru splošnega sistema preferencialov se je v EU 1.1.2017 začel uporabljati sistem registriranih izvoznikov (sistem REX), kar pomeni, da smo s tem datumom carinski organi držav članic EU začeli registrirati izvoznike in prepošiljatelje blaga. Prehodno obdobje se je v EU zaključilo 31. 12. 2017. Razložili bomo, kaj to pomeni v praksi. Države upravičenke do GSP EU so (bodo) postopoma začele uporabljati sistem REX - 1. 1. 2017, 1. 1. 2018 ali 1. 1. 2019. To pomeni, da se bo za te države prehodno obdobje končalo na različne datume, odvisno tudi od tega, ali je/bo država upravičenka zaprosila za polletno podaljšanje prehodnega obdobja. Opozorili vas bomo, na kaj morate biti pozorni, ko uvažate blago iz držav upravičenk do GSP EU, ki so dejansko že začele uporabljati sistem REX oziroma ko uvažate blago iz držav upravičenk, ki so 1. 1. 2017, 1. 1. 2018 ali bodo 1. 1. 2019 nameravale/nameravajo zažeti registracijo izvoznikov. Opozorilo velja predvsem v smislu različnih dokazil o poreklu, na podlagi katerih se lahko odobrijo tarifni preferenciali.

Na praktičnih primerih bomo razložili zadnje obvestilo Komisije v zvezi z začetkom uporabe Regionalne konvencije (razpredelnice 1, 2 in 3) ter pojasnili možnosti uporabe diagonalne kumulacije. Zadnje obvestilo Komisije, ki je bilo objavljeno v Uradnem listu EU dne 9. 3. 2017, je prineslo novosti v trgovini z Bosno in Hercegovino ter v trgovini med EU, Moldavijo in vsemi državami SAP. Na seminarju bomo natančno predstavili kumulacijske možnosti na praktičnih primerih ter razložili, v katerih primerih so veljavna pravila o poreklu blaga zapisana v Regionalni konvenciji.

Po končanem seminarju boste poleg posodobljenega gradiva po elektronski pošti prejeli tudi najnovejši seznam veljavne zakonodaje EU na področju porekla blaga s hiperpovezavo na to zakonodajo, kar vam bo olajšalo vsakdanje delo.

Ne spreglejte:

  • Predavateljica pokriva področje porekla blaga na FURS in je stalna predstavnica Slovenije na področju porekla blaga v Bruslju.
  • Morebitna vprašanja nam posredujte  na naslov info@zds.si, odgovore boste izvedeli na izobraževanju.
  • Pri plačilu kotizacije upoštevajte popuste: dva ali več udeležencev - 10 % popust za vsakega udeleženca!
  • Dodaten 10 % popust udeležencem preteklih izobraževanj na temo porekla blaga pri ZDS. Ob prijavi obvezno vpišite datum udeležbe. Popusti se seštevajo!
  • Ali vam razpisan termin ne ustreza? Pišite nam na e naslov info@zds.si, obvestili vas bom o novem terminu.

Program:

Od 9:00 do 13:00 ure

  • Notranji trg EU – sestavljanje izjav dobavitelja v praksi, spremembe v zvezi s sestavljanjem dolgoročnih izjav dobavitelja (Izvedbena uredba Komisije (EU) 2017/989 o popravku in spremembi Izvedbene uredbe Komisije (EU) 2015/2447) ter razlike med izjavo dobavitelja, ki se uporablja za dokazovanje preferencialnega porekla blaga na notranjem trgu EU, in izjavo dobavitelja, ki se uporablja za namene kumulacije v carinski uniji med EU in Turčijo. Sestavljanje izjav dobavitelja v primerih tristranskih poslov in predstavitev smernic v zvezi z izjavo dobavitelja.
     
  • Obvestilo Komisije v zvezi z uporabo Regionalne konvencije o pan-evro-mediteranskih preferencialnih pravilih o poreklu ali protokolov o pravilih o poreklu, ki določajo diagonalno kumulacijo med pogodbenicami k tej konvenciji (UL EU C 73, z dne 9. 3. 2017) – uporaba razpredelnic 1, 2 in 3 v praksi; veljavna pravila o poreklu blaga; SAP kumulacija in nova SAP+ kumulacija ter dokazovanje porekla blaga.
  • Splošni sistem preferencialov (GSP) in sistem registriranih izvoznikov (REX) ter drugi enostransko sprejeti preferencialni tarifni ukrepi.
     
  • Celoviti gospodarski in trgovinski sporazum (CETA) med Kanado na eni strani ter Evropsko unijo in njenimi državami članicami na drugi strani (posebnosti sporazuma, predstavitev smernic in bodočih sprememb Izvedbene uredbe Komisije (EU) 2015/2447).
     
  • Neposredni prevoz / neposeganje v blago – razlike in pojasnilo, v katerih primerih se določeno pravilo uporablja.
     
  • Carinska unija med EU in Turčijo – A.TR. in status blaga, načini trgovanja z vsemi posebnostmi.

  • Primeri iz prakse.
     
  • Predstavitev veljavne zakonodaje EU na področju porekla blaga – najnovejša preglednica.
     

Odmor s pogostitvijo je predviden ob 10:30

Predavatelji

Ana

Ana Maček

Strokovnjakinja na področju porekla blaga.

Predavateljica je vrhunska strokovnjakinja na področju porekla blaga.

Informativni obračun plač

Za vas smo pripravili priročne obrazce za obračun plače, obveznosti po podjemni pogodbi ali pogodbi o avtorskem delu, obračun prispevkov za socialno varnost za zasebnike in lastnike zasebnih podjetij, ki nimajo plače/družbenike, ter obračun dohodka po pogodbi o opravljanju začasnega ali občasnega dela, sklenjeni z upokojencem.

Preverite obračun

Bodite na tekočem

Želite prejemati e-obvestila o izobraževanjih, ki jih organizira ZDS, in drugih pomembnih novostih?

Prijavite se na e-novice