FLEMCEE - Oblike prožnega zaposlovanja in socialni dialog v državah

FLEMCEE - Oblike prožnega zaposlovanja in socialni dialog v državah

O PROJEKTU

Zaposlovanje in management človeških virov je eden glavnih ciljev Lizbonske strategije. Evropski model zaposlovanja se sooča z izzivom izboljšanja prožnega zaposlovanja, ki temelji na raznolikosti zaposlitvenega statusa, delovnega časa, delovnih režimov, različnih oblik organizacij dela in plačnih sistemov.

Politika vzpostavitve prožnega trga dela je veliko bolj razvita v starejših državah članicah EU, saj se v na novo pridruženih državah članicah šele vzpostavlja in pri tem nemalokrat naleti na izjemni odpor sindikatov. Znano je, da so različne oblike prožnega zaposlovanja vendarle še v fazi raziskovanja, saj na tem področju organizacije delodajalcev ne poznajo prednosti in pomanjkljivosti tega koncepta tako z vidika delodajalcev, delojemalcev in okolja. Zatorej s projektom predstavljamo kar nekaj praktičnih informacij v zvezi s fleksibilnim zaposlovanjem, načini kako sistem dejansko vzpostaviti v praksi, kako ga uporabljati skupaj z navodili kako tak način zaposlovanja uvesti.

Zaradi izboljšanja poslovanja, sposobnosti delovne sile za hitro odzivanje na spremembe na trgu, konkurenčno gospodarstvo, vse to kaže na to, da je nova reforma nujno potrebna. Razmere ta trenutek zaradi gospodarske krize niso najbolj ugodne vendar pa je uporaba integriranega pristopa varne prožnosti bistvenega pomena pri socialni vključenosti, ohranjanju in ustvarjanju novih delovnih mest, zmanjševanju segmentacije in olajševanju mobilnosti tudi na trgu dela. Glavni cilj projekta je boljša ozaveščenost in pretok informacij o prožnih oblikah zaposlovanja, njihova praktična uporaba dosegati boljše industrijske odnose in socialni dialog.

Cilj nameravamo doseči s pomočjo usposabljanj (seminarjev) o različnih prožnih oblikah zaposlovanja v sodelovanju z lokalnimi in tujimi strokovnjaki. S projektom želimo doseči tudi izmenjave informacij med partnerji o varni prožnosti s čimer se bo:

  • povečala njihova zmogljivost in obseg instrumentov za izboljšanje elementov varne prožnosti in prestrukturiranja socialnega dialoga v državah
  • izvedba seminarjev za delodajalce
  • priprava praktičnega vodnika o fleksibilnih oblikah zaposlovanja

 

Vodja projekta:

Bulgarian Industrial Associacion - BIA

 

Drugi partnerji v projektu:

  • Alliance of Romanian Employers Confederations – ACPR
  • Confederation of Hungarian Employers and Industrialists – MGYOSZ

Organizacije, ki nam bodo pomagale s strokovnimi znanji in izkušnjami v okviru projekta:

  • Training Centre for Saxony Industries (BSW)
  • Austrian Federation of Business (FADE)

Več informacij: Maja Ceglar Ključevšek, vodja projekta pri ZDS: maja.kljucevsek@zds.si

Uradna spletna stran: www.flemcee.org

 

ZDS LOGOTIPI EU 150px

Projekt je delno financiran s strani Evropske komisije.

Informativni obračun plač

Za vas smo pripravili priročne obrazce za obračun plače, obveznosti po podjemni pogodbi ali pogodbi o avtorskem delu, obračun prispevkov za socialno varnost za zasebnike in lastnike zasebnih podjetij, ki nimajo plače/družbenike, ter obračun dohodka po pogodbi o opravljanju začasnega ali občasnega dela, sklenjeni z upokojencem.

Preverite obračun

Bodite na tekočem

Želite prejemati e-obvestila o izobraževanjih, ki jih organizira ZDS, in drugih pomembnih novostih?

Prijavite se na e-novice