Agencijsko delo - pravice in obveznosti agencije, uporabnika in delavcev

Dodajte v koledar

ZDS, Predavalnica - visoko pritličje, Dimičeva 9, 1000 Ljubljana

Kotizacija

Člani ZDS

90,00 €

Nečlani ZDS

135,00 €

DDV NI VKLJUČEN!

Vključuje udeležbo na delavnici, gradivo in pogostitev. Če se delavnice udeležita dva udeleženca priznamo 10 % popust, ob prijavi več udeležencev je popust po dogovoru. Popusti se seštevajo. Prosimo, da kotizacijo poravnate pred pričetkom na transakcijski račun št. 02011-0015672692, sklic 00 11112015_davčna številka. Ob registraciji priložite dokazilo o plačilu.

Prijava na dogodek

IZOBRAŽEVANJA - Prijava na izobraževanja

Prijave sprejemamo do zapolnitve mest oziroma na zadnji delovni dan pred izvedbo izobraževanja, do 10:00 ure. Za morebitna vprašanja smo na voljo na 01/563 48 87.

Pisne odjave (info@zds.si) upoštevamo do 2 delovnih dni pred začetkom izobraževanja, sicer zaračunavamo kotizacijo v celoti. 

Ali vam razpisan termin ne ustreza? Ali ste zamudili s prijavo na izobraževanje?  Pišite nam na e naslov  info@zds.si, obvestili vas bom o novem terminu.

Dodatne informacije

Telefon: 01 563 48 87 (Frida Bertoncel)
E-naslov:
frida.bertoncel@zds.si

Parkirišča - navodila za parkiranje.

Po zaključku izobraževanja udeleženci pridobijo potrdilo o udeležbi.

Pred izvedbo izobraževanja bo prijavljenim na izobraževanje na elektronski naslov poslan opomnik o izobraževanju.

Priporoči izobraževanje

Izobraževanje lahko priporočite svojim znancem, tako, da v polje vpišete elektronski naslov.

pošlji povezavo

Namen izobraževanja:

Agencijsko delo, kot pravno formalna oblika dela, je v Republiki Sloveniji (RS) uveljavljeno že več kot desetletje. Gre za tristransko razmerje med agencijo, delavcem in uporabnikom, pri katerem je agencija formalni delodajalec, uporabnik pa dejanski delodajalec to je tisti, pri katerem delavec opravlja delo. Pogodbo o zaposlitvi, ki jo delavec sklene z agencijo, že zakon ureja med posebnostmi pogodb o zaposlitvi. Gre za odmik od t.i. tipične zaposlitve, kjer je delavec pri delodajalcu, pri katerem opravlja delo, tudi v delovnem razmerju.

Razlogov za uveljavitev te oblike dela je več. Najbolj pogosto se poudarja njena fleksibilna narava, saj delodajalcem v času gospodarskih oscilacij omogoča hitro prilagajanje na trgu dela, ponekod tudi nižje stroške dela, delavcem pa zagotavlja zaposlenost in pridobivanje različnih delovnih izkušenj.

V letih 2013 in 2014 je prišlo do spremembe zakonodaje na področju ureditve agencijskega dela. Spremenila se je delovna zakonodaja, ki opredeljuje pogodbo o zaposlitvi med delavcem in agencijo ter razmerje med vsemi udeleženci tega tristranskega razmerja. Poleg tega pa se je z zakonodajo, ki ureja trg dela podrobneje opredelilo tudi, kaj se šteje kot zagotavljanje dela delavcev in kdo to dejavnost sploh lahko opravlja.

Odpirajo se vprašanja, katere pravice je dolžan delodajalec za zagotavljanje dela zagotavljati po predpisih, ki zavezujejo uporabnika (kolektivne pogodbe, splošni akti) in v kakšnem obsegu, ter kakšne so obveznosti uporabnika v razmerju do napotenega delavca. V zvezi s tem se odpira tudi vprašanje, ali je ureditev te oblike dela, kot je določena v novem ZDR-1 v skladu z Direktivo 2008/104/ES o delu preko agencij za zagotavljanje začasnega dela.

V povezavi z zakonodajo, ki ureja trg dela se prav tako zastavljajo vprašanja, kdo lahko takšno dejavnost sploh opravlja in kakšne so posledice za uporabnika, če pri njem opravljajo delo delavci, ki jih je napotil drug delodajalec, ki ni registriran kot agencija.

NE SPREGLEJTE:

  • Predavanje bo vodila mag. Maja Skorupan, samostojna pravna svetovalka pri ZDS, ki je sodelovala pri spremembah ZDR-1 in ZUTD-C, ki se nanašajo na ureditev agencijskega dela.
  • Če se izobraževanja udeležita dva udeleženca priznamo 10 % popust za vsakega udeleženca, ob prijavi treh ali več udeležencev priznamo 20 % popust za vsakega udeleženca!

Program:

9:00 do 11:00

Ureditev agencij po ZUTD:

  • opravljanje dejavnosti zagotavljanja dela delavcev drugemu uporabniku,
  • pogoji za opravljanje dejavnosti,
  • obveznosti agencije in uporabnika.

Ureditev po ZDR-1:

  • opredelitve,
  • pregled omejitev in prepovedi agencijskega dela,
  • načelo enakega obravnavanja,
  • dostop do zaposlitve, bonitet in poklicnega usposabljanja.

11:00 do 11:30

  • vprašanja in odgovori.

Predavatelji

mag. Maja

mag. Maja Skorupan

Kariera d.o.o.

Mag. Maja Skorupan, direktorica HR procesov, Kariera d.o.o., s pravniškim državnim izpitom, je bila vodja Pravne službe pri Združenju delodajalcev Slovenije. Ima večletne izkušnje s področja delovnega in socialnega prava ter zaposlovanja tujcev. Sodelovala je v skupini za pripravo vsebinskih delodajalskih pogajalskih izhodišč pri reformi trga dela.

Informativni obračun plač

Za vas smo pripravili priročne obrazce za obračun plače, obveznosti po podjemni pogodbi ali pogodbi o avtorskem delu, obračun prispevkov za socialno varnost za zasebnike in lastnike zasebnih podjetij, ki nimajo plače/družbenike, ter obračun dohodka po pogodbi o opravljanju začasnega ali občasnega dela, sklenjeni z upokojencem.

Preverite obračun

Bodite na tekočem

Želite prejemati e-obvestila o izobraževanjih, ki jih organizira ZDS, in drugih pomembnih novostih?

Prijavite se na e-novice